Opelclub Fórum
reštaurácie košice západ
pútnické miesta na slovensku blahoželanie k 50. narodeninám otcovi Choď na stránku pánské semišové kotníkové boty 1, autobusové nádraží florenc plánek  výplň zábradlí norma

film začít znova Odoslať novú tému   Odpovedať na tému zabytki skrzyszowa gmina godów    filozofski fakultet u splitu predškolski odgoj -> triko jack daniels pánské
hodnotenie zamestnancov vo verejnej správe aktuálne meškanie vlakov na slovensku :: lézard rouge metlaoui tunisie  
Autor Správa
sýrová omáčka k masu bichon bolognese eladó olx Bajky
društvo smetlika zreče Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...

Založený: 18.11.2007

Príspevokroznášení letáků brigáda praha Zaslal: Ut Jún 23, 2009 10:45 ambažant pohoda festival 2015     Predmet: výmena brzdovej kvapaliny a tyčiek stabilizátora Odpovedať s citátom

vyučovanie anglického jazyka Čaute "clubáci". Chcem sa podeliť so skúsenosťami pri výmene brzdovej kvapaliny a tyčiek stabilizátora v domácich podmienkach. Pri prejazde v menších rýchlostiach spolujazdcovou stranou po nerovnostiach som počul akési divné klepanie a nevedel som na 100% čo to je(čapy,tyčky,uloženie...). Zistil som to tak, že v garáži som sa rukou poza koleso chytil tyčky stabilizátora v mieste kde je ten malý guľový čap hore a dolu a poprosil som otca nech rozkýve auto hore dolu na opačnej strane-hneď som cítil vôľu a najväčšia bola na vodičovej strane-čiže pri rozhúpaní spolujazdcovej strany sa ozývalo také ťukanie a išlo to z vodičovej tyčky. Toľko môj spôsob zistenia, možno pomôže aj niekomu inému. Tyčky som teda objednal a na druhý deň som mal obe v cene 25,75€ za obe značky DELPHI. Pri výmene som si auto zdvihol a dal som dolu všetky 4 kolesá,lebo som vymieňal aj brzdovú kvapalinu. Asi každého napadne, že je dobré minimálne hodinu pred výmenou a povoľovaním skrutiek nastriekať ich WD,Konkorom alebo stačí aj obyčajná stará brzdová kvapalina a kvapnúť na skrutku. Výmena tyčiek pri súčasne zdvihnutom celom aute je dá sa povedať hračka-potrebný je vidlicový kľúč č.19(na pridržanie skrutky čapu) a gola č.19 alebo č.18(18tka je väčšinou už na menených tyčkách). Horný čap je ľahko dostupný takže tam problém nieje, ale spodný je horšie dostupný a golou tam človek asi nepretočí o viac ako 1-2 zúbky. Stačí teda nejak povoliť maticu- ja som si medzi rameno a stabilizátor podložil hranol aby mi toľko pri povoľovaní stabilizátor nepružil. Keď som maticu povolil, už stačilo len vidlicovým kľúčom pretáčať zo zadnej strany ten čap. Potom už len vybrať starú tyčku pridvihnutím ramena a nasadiť novú a utiahnuť. To isté aj na druhej strane.
Potom som vymieňal aj brzdovú kvapalinu- takisto aj odvzdušňováky je treba niečím nastriekať pred povoľovaním. Postup odvzdušnenia je aj v knihe Ako na to. Odvzdušňujeme v poradí-zadné pravé,zadné ľavé,predné pravé ,predné ľavé-v smere jazdy. Potom je treba dobrým nástavcom-gola č.8 a gola č.9 obehnúť všetky odvzdušňováky a trošu ich povoliť a aj naspäť zatiahnuť ale menej aby nebola ťažká manipulácia očkovým kľúčom. Potom už len nachystať si očkové kľúče č.8 dozadu č.9 dopredu, priesvitnú hadičku, nádobu so starou kvapalinou a novú kvapalinu. Z vyrovnávacej nádržky treba vytiahnuť starú kvapalinu-napríklad striekačkou a doliať novou do MAX. Potom je potrebný jeden pomocník, ktorý bude šliapať na brzdový pedál. Založíme si očkový kľúč na odvdušňovák,natiahneme na hlavičku hadičku, ponoríme jej koniec do nádobky s kvapalinou(starou) a umiestníme trošku vyššie ako je odvzdušňovák. Pomocník našľape na bdzový pedál-napumpuje tlak a podrží-vtedy povolíme odvzdušňovák a cez hadičku pretečie nejaké množstvo kvapaliny-možno aj s bublinkami vzduchu,odvdzušňovák zatiahneme. Opakovať je dobré až kým netečie z každého odvzušňováka pekná číra nová kvapalina(DOT4). Nakoniec,ešte obehnúť všetky odvzdušňováky a dotiahnuť.
Ja som pri tej príležitosti ešte stihol očistiť brzdiče a všetky kotúče a nastriekať ich farbou odolnou voči vysokým teplotám- žiadne kanárikovanie,stred kotúča zinkovou-šedé, a brzdiče hliníkovou- pekné strieborné.
Keďže som ešte stíhal v tom dni, rozhodol som sa, že prerobím prechodku na airbag pod sedadlom spolujazdca ale to už bola iná kapitola.
Toľko moje skúsenosti s výmenou- čistý čas aj s odvzdušnením spojky a všetkým čistením a pod-4hodiny.
Auto bolo-Opel Astra G,hatchback,4xkotúč,1,6-X16SZR
policie čr olomouc kosmonautů
rizikové sporty cestovní pojištění piesočná búrka rimini
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mali nadobudnež cena známky na dopis slovensko kalli
pekmez od šljiva podravka cijena Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...

Založený: 26.08.2007

Príspevokcrkva sv jakova šibenik Zaslal: Ut Jún 23, 2009 12:33 pmakútna tonzilitída     Predmet: Odpovedať s citátom

minulý čas španělština Tak to je pekny postup, este to chce fotky a mozu zavret servisne strediska.
To bola pochvala, no mna zaujima ten konektor pod sedadlom, tiez ich planujem odstranit a ponapajat to na priamo.
Tak dakujem za postrehy.
obnova knjige košarkar naj bo
astra G caravan X20XEV
správy zo zahraničia politika
zámek červený újezdec obchodní korporace definice
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vrakoviště fiat ducato praha nějak anglicky Bajky
kde všude musím nahlásit změnu trvalého bydliště Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...

Založený: 18.11.2007

Príspevokodporúčanie alebo odporučenie Zaslal: So Jún 27, 2009 12:27 amalter führerschein klasse 3 anhänger     Predmet: Odpovedať s citátom

sáčky do vysavače electrolux ultraone z 8810 Nazdar.Ten konektor je pekne teda "opatrený". Je tam veľa "istení" a aj tak je to na p.d. Ja som ho kompletne rozobral,mal som vonku všetky piny,vypichnúť ich bolo niekedy hodinárska robota,ale myslím, že niekoho plány s napružením tých kontaktov aby lepšie doliehali spľasnú,pretože ten pin akosi nemá pružnosť,je príliž tvárny. Keď som piny napružil a zasunul do seba,po znovuvytiahnutí bol pin taký istý ako pred napružením. Takže "tudy cesta nevede". Ja som teda koncovky na bočný airbag a predpínač pásov odstrihol a napriamo naletoval dokopy poriadnym spojom. Všetky plasty som dal opäť do akoby pôvodného stavu aj s pinmi,akurát som takú tú väčšiu čiernu krabičku využil ako kryt a držiak zletovaných káblov- na pohľad to vyzerá ako by sa s káblami vôbec nehýbalo. Teraz ešte odstránim chybu, ktorá je už asi 8 mesiacov zapísaná v RJ a uvidím. Ešte tu zanechám jednu malú radu. Keď budete sedadlo montovať naspať očistite si závity skrutiek od fixačného prostriedku-pôjdu ľahšie utiahnuť. Ja som to neurobil,mierne nakrivo som si pristavil skrutku k tej matici ku ktorej sa to montuje o podlahu a maticu som v tej vnútornej konzole pretočil,čiže nešlo ani povoliť ani dotiahnuť, lebo matica od spodu(skôr podložka so závitom) sa točila dokola.(uťahoval som silou keĎže som si myslel,že mi v utiahnutí bráni fixačný prostriedok) Musel som skrutku odpíliť a horkobolestne po 2,5hodinách som nejak popod koberec zafixoval tú podložku so závitom, aby som mohol namontovať sedadlo-nikomu tú robotu neprajem, spomínal som všetkých svätých. Toľko moje postrehy.Vopred sa ospravedlňujem,asi by to patrilo do inej sekcie,ale už keď som to v prvom svojom príspevku načal a padla na to otázka tak som to nechal tu.gerardo islas maldonado y pamela cortés
pravidla pravopisu čárky pečená kuřecí stehna s rýží
ocelová trubka dn 600 cena cena známky na pohled na slovensko Rasto
pekmez od šljiva iz pečnice recepti Opelclub Member - Zlatý užívateľ...

Založený: 05.12.2006

Príspevokzníženie krvného tlaku v tehotenstve Zaslal: Ne Apr 01, 2012 10:11 ampozorište mladih novi sad repertoar decembar 2014     Predmet: Odpovedať s citátom

ležiaci pacient a stolica Myslíte, že je nejaký rozdiel z pohľadu zachovania správnej funkčnosti brzdového systému vozidla vo výmene bzdovej kvapaliny popísanej v predchádzajúcom príspevku voči výmene pretlakovým spôsobom použitím pumpy?
vysoký tlak ze stresu
názvy mesiacov po slovensky alchymista české budějovice recenze
niektorým chlapcom zákon o nadobúdaní poľnohospodárskeho pozemku buci_vectra
chleba pečený v troubě Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...

Založený: 20.04.2009

Príspevoknotebooksbilliger.de münchen telefonnummer 089 Zaslal: Ne Apr 01, 2012 10:36 amtanierová súprava cena     Predmet: Odpovedať s citátom

markus zusak zlodějka knih pdf Skúšal som obe spôsoby, pri pretlakovom som vyplytval viac kvapaliny než bolo potrebné. Samozrejme pretlakový systém je rýchlejší a zvládne to spraviť jeden človek.
Inak obe spôsoby sú rovnocenné... Rolling Eyes
ľudová architektúra na orave sebastian piñera morel matrimonio MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NETimpulzus kontroll zavar kezelése
spravíš mi to
louisiana museum of modern art gl strandvej humlebæk denmark pletení koše z papíru
komplikované infekce močových cest prerušenie živnosti a sociálna poisťovňa marwi
elektronická cigareta cena Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....

Založený: 10.01.2009

Príspevokcaptain america první avenger download Zaslal: Ne Apr 01, 2012 10:48 amlichotky pro ženy     Predmet: Odpovedať s citátom

současný počet členů osn Ak ma auto ABS , tak by som brzdovu kvapalinu sliapanim na brzdovy pedal nemenil. Hrozi poskodenie hydraulickeho modulu ABS...timo prádlo brno
najkrajšie pláže sveta 2014 plnený baklažán so zeleninou
poznámky pod čarou ve wordu 2007 večernji list bih današnje izdanje buci_vectra
grahove polovičke Moderátor - Zlatý užívateľ...

Príspevoktablier de cuisine personnalisé brodé Zaslal: Ne Apr 01, 2012 10:50 amrolety zewnętrzne kraków naprawa     Predmet: Odpovedať s citátom

kapitány iván Blbosť! Nič sa tomu nestane.
hazard najlepše pesmi akordi neohrabaný člověk MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NETdatový typ char
cudzinecká polícia bb kontakt
alu platišča 16 col 5x105 aktualizace zásuvného modulu adobe reader
dívka vs monstrum online film cz красный октябрь фильм hd marwi
obvodní oddělení policie čr žďár nad sázavou Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....

Príspevokosobne zamjenice njemački Zaslal: Ne Apr 01, 2012 6:35 pmmobil s nejlepším fotoaparátem 2014     Predmet: Odpovedať s citátom

vinogradniška žica inox Ked myslis... Na svojom aute si samozrejme mozes robit co chces...polynucléaires neutrophiles تحليل
nedostanete nič eberbacher hof biberach an der riß deutschland
hladni asfalt v vrečah jesenice nadmorska višina langdon2
prebrať preklad do angličtina zo slovenčina online Opelclub Member - Zlatý užívateľ...

Založený: 16.01.2008

Príspevoksituación astronómica de venezuela wikipedia Zaslal: Ne Apr 01, 2012 7:10 pmbakalářská práce podnikatelský záměr restaurace     Predmet: Odpovedať s citátom

führerschein klasse 3 125ccm fahren Staci nemat kluc v zapalovani a nestane sa tomu nic....never vsetkemu co pocujes niekde, alebo citas...
Robil som to milion krat...nik sa nestazoval ze by sa mu daco pokazilo...
località marittime italia per giovani
bratia stereo скачать бесплатно cztery słonie mp3
olajšave za investiranje v osnovna sredstva prodej rostliny do akvarijní ostrava buci_vectra
modifikované asfaltové pásy se vzorem Moderátor - Zlatý užívateľ...

Príspevokvagón na prodej Zaslal: Ne Apr 01, 2012 7:38 pmluz de escuela inteligencias múltiples y creatividad en el aula pdf     Predmet: Odpovedať s citátom

ošetrenie člena rodiny zákonník práce 2015 Zamysli sa, keď brzdíš, vadí to okrem brzdových platničiek dakomu?
Dokonca v origo servisoch to tak robia, ak nieje iná možnosť Rolling Eyes
smutne piosenki o miłości rap 2014 prodej rodinný dům brno město MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NETľudský chrup
ľudské práva očami detí 2017
bolí trhání zubů moudrosti výsledky voleb 2013 prezident 2.kolo
pomalu pečená svatomartinská husa umývačka riadu siemens poruchy Rasto
я старомоден я считаю что девушка Opelclub Member - Zlatý užívateľ...

Založený: 05.12.2006

Príspevoknemáš zač anglicky Zaslal: Ne Apr 01, 2012 7:40 pmkołysanka dobrej nocy i sza tekst     Predmet: Odpovedať s citátom

použiť nemecky
výkup šteniatok zvolen chránič matrace dormeo marwi Napísal:
Ak ma auto ABS , tak by som brzdovu kvapalinu sliapanim na brzdovy pedal nemenil. Hrozi poskodenie hydraulickeho modulu ABS...
pečené maso se zeleninou
Skús byť detailnejší.
nejčastější otázky v angličtině při pohovoru
turecký med složení teufelsberg berlin führung
hladam prácu opatrovatelky v rakusku jazerá na kúpanie v bratislave marwi
s láskou rosie online film cz Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....

Príspevokpodnikatel roku 2018 žofín Zaslal: Ne Apr 01, 2012 8:10 pmоригинальные подарки на день рождения своими руками сестре     Predmet: Odpovedať s citátom

sochárstvo v renesancii středoškolská matematika v úlohách iimetropolitní univerzita praha absolventi
zahtjev za izdavanje klauzule pravomoćnosti victoria opatrny quem é
večera za 5 wiki návrat do minulosti evropa 2 Kesi
poznávacie zájazdy egypt last minute Opelclub Member - Zlatý užívateľ...

Založený: 23.09.2008

Príspevokobčanské právo hmotné dle noz Zaslal: Po Apr 02, 2012 7:38 pmpřekladač do latiny online     Predmet: Odpovedať s citátom

co znamená pff Tiež som menil len klasicky našlapávaním a samozrejme pri vypnutom zapaľovaní Wink a je to bez problémov.
personalpronomen akkusativ übungen historia de vasco nuñez de balboa y anayansi
program střih videa obrázky kvety k narodeninám lubo22
darček pre hostí na svadbe Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....

Založený: 14.04.2009

Príspevokbrušenje sten žirafa Zaslal: Po Apr 02, 2012 8:18 pmrýchlosť pripojenia test     Predmet: Odpovedať s citátom

bolest uší slivovice pytal som sa kamrata ci to mozem doma vymenit klasickym sposobom.
povedal ze vpohode ale ze v robote maju na to masinu a ze je to lepsie aj rychlejsie ale aj doma sa da ked je cas a ze nic sa tomu nestane
tukano ljubljana vič hlboké praskliny na jazyku
pohyblivé tapety na mobil ke stažení zdarma prevajalnik hrvaški slovenski alino1985
diabolo za zračno puško Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...

Založený: 05.04.2010

Príspevokпоставка за бутилки вино Zaslal: Št Feb 28, 2013 1:07 pmjak používat smajlíky na facebooku     Predmet: Odpovedať s citátom

zrušení hesla win 8.1 Zdravím.
Striekala mi hadica s przdovou kvapalinou. Hadicu som vymenil, doplnil som brzdovu kvapalinu. Len koleso nebrzdi. skusal som aj odvzdusnit, ale nepodarilo sa. Viete niečo poradit. Dakujem
stoletý stařík který vylezl z okna a zmizel audiokniha zdarma
pocit na zvracení v krku jak změnit heslo na wifi netis
sparkasse biberach an der riß immobilien začínáme podnikat kniha langdon2
doručovanie zásielok do vlastných rúk Opelclub Member - Zlatý užívateľ...

Príspevokchlapi v sobě online Zaslal: Št Feb 28, 2013 1:12 pmанна седокова пираньи скачать бесплатно мр3     Predmet: Odpovedať s citátom

damske elegantné nohavice slim Ake auto, predna ci zadna brzka, ak zadna, tak kotucova alebo bubnova, ..
iste si to len zle odvzdusnil... brzdovej kvapaliny tam mas dost? Ked si to odvzdusnoval, nemal si kluc v zapalovani? Lebo vtedy si ABS potiahne vzduch....
studijní oddělení zču fpr
ťažba ropy v amerike študentski servis maribor celje delovni čas
spojení dvou pdf souborů do jednoho località turistiche di mare in italia alino1985
americké panenské ostrovy dovolená Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...

Príspevokázijská kuchyňa charakteristika Zaslal: Št Feb 28, 2013 1:15 pminformácia po anglicky     Predmet: Odpovedať s citátom

pokládka vinylové podlahy na parkety Dakujem. Asi to bude tym klucik. Cely cas bol v zapalovani.Jeto predna brzda pri vodicovi.natiahnuté šlachy v kolene
ekonomických subjektů nebezpečné vztahy online 2017
tlačovka fico silvio rodríguez quién fuera letra langdon2
znížený pracovný úväzok prečo pre zamestnávateľa nevýhodný Opelclub Member - Zlatý užívateľ...

Príspevokzateplenie zvnútra Zaslal: Št Feb 28, 2013 1:46 pmpirátská loď obrázky     Predmet: Odpovedať s citátom

povinně nezadaný online A bol pootoceny, alebo len tak zasunuty?
Ja ked robim bzdy, tak klucik vzdy polozim na sedacku.. zasadne
ako vybrať stehy
převody jednotek hmotnosti příklady adli sicil arşiv kaydı nedir
odstránenie škrabancov na aute redmerská radšej vždy alino1985
vysokotlaký čistič bosch Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...

Príspevokante tomić čudo u poskokovoj dragi pdf Zaslal: Št Feb 28, 2013 4:45 pmmaría delfina rossi biografia     Predmet: Odpovedať s citátom

zamrznutí myši Nepomohlo to. Teraz som to bol skusit a nic....geometrische figuren übersicht grundschule
úchylný synonymu zlomené město
dohoda o pracovní činnosti vzor sklep pinokio ul.grójecka 78 warszawa langdon2
pletené košíky z papíru prodej Opelclub Member - Zlatý užívateľ...

Príspevokkardinálov rez Zaslal: Št Feb 28, 2013 7:23 pmterminal klub gdańsk     Predmet: Odpovedať s citátom

najbolji sendviči recepti
hustota vlhkého vzduchu výpočet roberto carlos futbolista wikipedia español alino1985 Napísal:
Nepomohlo to. Teraz som to bol skusit a nic....
nikomu ani słowa 2000 online

A co akoze malo pomoct? Ved som ti nic neradil.. bude to treba dat riadne odvzdusnit pristrojom nato.
maison du monde österreich
jak vytvořit bezpečné heslo případy detektiva murdocha 10
katherine jenkins wikipedia español Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
sýrová omáčka s kuřecím masem toprecepty Odoslať novú tému   Odpovedať na tému prišli sme ťa vzývať noty    řadové rodinné domy praha západ -> žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie vzor kuřecí paličky s medem recept Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
narobiť sa Choď na stránku caracteristicas de la flauta traversa para niños 1, pacientove pravice brošura  zdravý koláč zo špaldovej múky
zatvorené otázky Strana odmeraná po anglicky 1 z šíleně smutná princezna muzikál obsazení 2
systémový lupus erythematodes diagnostika

úřední překlad do angličtiny praha Prejdi na:  
dôvodu hodného osobitného zreteľa spojiť po anglicky Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
camping schrader hannover öffnungszeiten Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
odvádzač dažďovej vody Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
moška pižama iz satena Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
výpočet invalidného dôchodku v roku 2015 Nemôžete hlasovať v tomto fóre

ako zistiť kto mi volal podla cisla